İstanbul’dan Ankara’ya Pet Nakil

İstanbul ve Ankara ülkemizin en önemli iki şehir olarak gösterilebilir. Sürekli olarak iki şehir arasında insanlar ulaşım sağlamakta ve belirli bir süre diğer şehre geçmektedir. İstanbul ve Ankara arasında insanların rahatlıkla ulaşım sağlayabilmesi için çok sayıda farklı ulaşım aracı sunulmaktadır. Ancak bu durumun evcil hayvanlar için de geçerli olduğunu söylemek çok mümkün değildir.

Evcil hayvanların İstanbul’dan Ankara’ya götürülmesi işlemleri son derece zor işlemlerdir. Özel araçları olan kişilerin dahi büyük bir kısmı bu yolu toplu taşıma araçları ile geçer. Durum böyle olunca da hayvan dostlarımızın ulaşımı bir sorun oluşturmaya başlamaktadır. Bu sorunun çözümü için İstanbul’dan Ankara’ya pet nakil hizmeti sunan firmalar ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

İstanbul’dan Ankara’ya Pet Nakil İşlemi Kimler Tarafından Yapılır?

Dünyada en çok sevdikleri varlıklardan olan hayvan dostlarını farklı bir firmaya emanet olacak kişilerde büyük bir tedirginlik yaşanmaktadır. Dostlarının başına büyük sorunlar gelmesini aklına bile getirmeyen kişiler olabilecek en iyi şekilde bakılmasını ve ulaşımının yapılmasını istemektedir. Bunun bilincinde olan firmalar da bu hizmeti sunarken tecrübeli şoförler ve hayvan bakıcıları kullanmaktadır.

Evcil dostlarımız uzman personeller tarafından teslim alınmaktadır. Teslimin yapılacağı nokta tamamen hayvan sahipleri tarafından belirlenir. Belirlenen adreslere gelen ekipler dostlarımızı teslim alarak araçların içerisindeki özel kısımlara koyarlar. Araçlar özel olarak İstanbul’dan Ankara’ya pet nakil işlemi için tasarlanmıştır. Araçların içerisinde her hayvan için özel alan bulunurken birbirleri ile iletişime geçmeleri istenmemektedir.

İstanbul’dan Ankara’ya Pet Nakil İşlemi Ne Kadar Sürer?

İstanbul ve Ankara arasını kendi özel araçlarıyla geçmeyi düşünen kişiler ortalama 5-6 saat yolculuk yapmak zorunda olacaktır. Bu süre evcil hayvanların taşımacılığı yapılıyorsa daha da uzun süreler alır. Hayvanların sürekli olarak içeride rahatsız olması engellenmektedir. Aksi halde evcil hayvanlarda da kusma şikayetleri meydana gelebilir.

Bu doğrultuda sunulan İstanbul’dan Ankara’ya pet nakil işlemi için net bir süre vermek zor olacaktır. Bazı durumlarda canlıların teslim alındığı gün içerisinde araçlar yola çıkmamaktadır. Gerekli doluluğa ulaşıldığı anda bu işlemler gerçekleşir. Bu sebeple de 10 saat içerisinde diğer şehir olan canlılar olabildiği gibi ertesi gün Ankara’ya ulaşan canlılar da olmaktadır.