Şehirlerarası Evcil Hayvan Transferi

Ulaşım konusunda hayvan sahipleri günümüzde yanlarında hayvanlarını götürmekte zorlanabiliyorlar. Özellikle toplu taşıma araçları bu duruma engel olmaktadır. Hayvan sahiplerinin özellikle kendine ait bir aracı yoksa bu durum iyice güç bir hale gelmektedir. Hayvan sahiplerinin bu konuda kendisine bir muhatap bulamamasıyla bu alanda büyük bir ihtiyaç alanı oluşmuştur. Bu ihtiyaç alanında şehir içi veya şehirlerarası evcil hayvan transferi yapılabilmektedir. Şehirlerarası yolculuklar bir hayli uzun sürebiliyor. Bu nedenle evcil hayvanların iyi bir şekilde bakımı yapılarak yolculuk yapması gerekmektedir. Günümüzde evcil hayvan taşımacılığından haberi olmayan kişiler otobüsle şehirlerarası yolculuk için hayvanlarıyla gitmektedir. Otobüs firmaları bu duruma izin vermediği için bazı hayvanlar bagajda gitmek zorunda kalabiliyor. Bu durum hayvan sahipleri için üzüntü verici bir olaydır. Böyle bir durumu yaşamamak adına sizde şehirlerarası evcil hayvan transferi hizmetini kullanarak evcil hayvanınızın daha konforlu ve güvenli bir şekilde yolculuk yapmasını sağlayabilirsiniz.

Hayvan Transferinde İstenen Belgeler

Şehirlerarası evcil hayvan transferi hizmetinde temel amaç hayvanların sağlıklı ve güvenli bir şekilde ilgili yerine ulaştırılmasıdır. Bu sayede hayvan zamanında yerinde olur. Hayvan transferinde yola çıkılmadan önce sahibinden bazı bilgiler alınır. Bu bilgilerden birisi hayvanın sağlık sorunu olup olmadığıdır. Bir hayvanın sağlık sorunu varsa ona göre önlemler alınır. Ayrıca yolda her türlü ihtimale karşı olarak veteriner hekiminin iletişim numarası alınır. Hayvan transferi işlemleri titizlikle yürütülür. Ayrıca şehirlerarası yolculuklar uzun yolculuklar olduğu için bu konuda evcil hayvan sahiplerinden yediği mamadan rica edilir. Evcil hayvanları yol boyunca belirli ihtiyaçları giderilmesi için ortam sağlanır. Ayrıca yol boyunca herhangi bir karışıklığın çıkmaması adına tasmayla birlikte götürülebilir. Bunun dışında evcil hayvan sahibinden istenen bilgiler;

  • Aşı Karneleri
  • Kimlik belgesi

Bu belgeler temin edildikten sonra yola çıkılır. Ayrıca evcil hayvan sahiplerinin yolculuk boyunca hayvanların oyalanması adına bir adet oyuncak yanına verilebilir. Bunun dışında yoldan önce uyumamış olunması yolculuk boyunca daha rahat bir hal alacaktır. Evcil hayvanların tuvalet ihtiyaçları için yaklaşık 5 saat önceden yemek verilmelidir.